פריט ידע שאנון רוזמילר – שופטת מבלה את לילותיה בזיהוי מרגלים בסייבר

פריט ידע שאנון רוזמילר – שופטת מבלה את לילותיה בזיהוי מרגלים בסייבר

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שופטת מבלה את לילותיה בזיהוי מרגלים בסייבר


שאנון רוזמילר היא אזרחית מרגלת קיברנטית, כפי שהיא מגדירה את עצמה, בניגוד לשאר האזרחים אותם בחנו, אשר אינם מגדירים עצמם כמרגלים. רוזמילר נוהגת לשוטט באתרים איסלאמיים . באחד משיטוטיה במהלך סתיו 2003 נתקלה בהודעה של אדם אשר כינה את עצמו אמיר עבדול ראשיד. מן ההודעה היה ברור כי ראשיד מגיע מן הקצוות האלימים יותר של האיסלאם. עם הזמן וככל שהמשיכה רוזמילר להתכתב איתו התברר לה כי הוא חייל אמריקאי. רוזמילר התחזתה לאלג'יראית בעלת קשרים בקרב הקבוצות החמושות של אלג'יר. במשך תקופה של כארבעה חודשים למדה רוזמילר כי הוא איש משמר הגבול האמריקאי ולחרדתה אף גילתה כי הוא עומד להישלח לעיראק. הוא נראה כמוכן לחלק אינפורמציה על חולשתם של גדודים אמריקאיים עם האויב. רוזמילר סיפקה את האינפורמציה על החשוד למחלקה להגנה על המולדת , שהעבירה אותה לfbi ולצבא- בדומה לגלן ג'נבי עסקה רוזמילר רק בחשיפתו של אנדרסון ומרגע שנדרשה פעילות חוקית יותר, היא העבירה את האחריות לידי המוסדות המתאימים.

העצור אותו תפסה רוזמילר הוא ריאן אנדרסון , בן 26 , שהמיר את דתו לאיסלאם , רוזמילר, שופטת עירונית בת 34 ממונטנה, אם לשלושה ילדים, אף העידה כנגדו במשפט. אנדרסון מואשם בניסיון לאספקת מודיעין לאויב, בניסיון לסיוע ובבגידה בכוחות החמושים תוך אספקת אינפורמציה לטרוריסטים. אנדרסון נידון למאסר עולם. לאורך השנים אימצה רוזמילר כמה זהויות בהם היא עושה שימוש. בדרך כלל היא פאקיסטאנית אולם יש לה גם זהות גרמנית. הדמויות מומצאות בקפידה- הכתובות שלהם קיימות והיא יודעת מהו המסגד הקרוב לכל כתובת ומהו שמו של האימאם. בעלה הוא טכנאי מחשבים ומסייע בידה להסתיר את זהותה. רוזמילר נמצאת כיום תחת השגחה משטרתית לאחר שקיבלה שיחת טלפון חשודה.

רוזמילר ממליצה לכל המעוניין לפעול בשטחי המודיעין הנגדי להיות בעל כישורים בשפות זרות והיכרות אישית עם קבוצות טרוריסטים, אישיות המתאימה לקבוצות קיצוניות או לפחות אישיות המסוגלת להתאים עצמה לקבוצות קיצוניות וידע נרחב ברשת אולם היא מזכירה כי כישורים שכאלה גם מתפתחים תוך כדי עבודה.

לאחר המתקפה של ה-11 בספטמבר חשה רוזמילר חסרת אונים ורצתה להועיל לאומה שלה. העניין שלה במתקפה הוביל אותה לחיפושים באינטרנט, שם פגשה גם אחרים המעוניינים בנושא ושמטרתם לעצור את הטרוריסטים. היא חברה בקבוצה המתקראת 7seas המשמשת כסוכנות מודיעין אזרחית עצמאית, אשר אינה קשורה למוסדות המודיעין בתחום הטרור.