פריט ידע אהרון וויסבורד וארגון ה'הגנה'

פריט ידע אהרון וויסבורד וארגון ה'הגנה'

קפיצה אל: ניווט, חיפוש


אהרון וויסבורד הוא מפתח אתרים מניו-יורק , בן 40 + והוא המייסד והנשיא של ארגון ההגנה. ארגון זה מחפש וחושף אתרי טרור שונים ברשת ומנסה להורידם, בעיקר ע"י פנייה לחברה המארחת אתרים אלו, אשר מספקת להם שירותים שונים.

אהרון וויסבורד החל את הארגון כאשר ראה, במקרה, את האתר של חמאס, הוא בדק מיהי החברה אשר מספקת את השירותים לאתר, כתב להם אי-מייל ותוך שעתיים הורד האתר מן הרשת. וויסבורד טוען כי הוא אחראי להורדתם מן הרשת של כ- 650 אתרים איסלאמיים קיצוניים. הארגון של וויסבורד פועל זה 4 שנים וכולל גם מאגרי מידע מקוונים בנושא טרור. באתר של הארגון - לינק לאתר של ארגון ה'הגנה'- מופיע מעין מדריך קצר - ספר הוראות לאזרח הקטן מה לעשות בכדי למגר את אתרי הטרור המתרבים, כגון פנייה למארחי האתר במטרה ליידע אותם כי הם מספקים שירותים לאתרי טרור. הארגון גם מציע עזרה משפטית לכל המעוניין להגיש תלונה משפטית כנגד חברות המארחות אתרי טרור. כמו כן, מופיעה באתר רשימה של בנקים המספקים שירותים לארגוני טרור ואהרון וויסבורד וחבריו דוחקים באזרח הקטן לכתוב להם ולידעם כי הם ממנים ארגוני טרור. הארגון מגדיר את עצמו כ'רשת מודיעין ממקורות גלויים' והם מורכבים מקבוצה קטנה של חוקרים, מתרגמים ויועצים הממוקמים בצפון אמריקה, אירופה והמזרח התיכון. הארגון ממן את עצמו בדרכים כאלו ואחרות, בעיקר מהכנסותיו של אהרון וויסבורד כיועץ לעניני אבטחת מידע.

אף שלטענת וייסבורד הארגון משתף פעולה עם גופי המודיעין הרשמיים ותורם להם מידע בעל חשיבות, רבים מהם טוענים כי הוא אינו תורם אלא להיפך, הורדתם של האתרים מן האוויר קוטעת את החקירה בעודה באיבה ואינה מאפשרת חשיפת חשודים חדשים.

אתרו של וייסבורד הורד כמה וכמה פעמים ע"י איסלאמים קיצוניים, אולם וייסבורד, המנוסה בענייני הורדת אתרים , גרם לאתר להופיע ב-18 שרתים שונים כך שיהיה קשה להורידו כליל מן האוויר.

וויסבורד טוען כי אף על פי שגופי המודיעין עוקבים אחר המסרים המועברים ברשת, הרי שהמעקב ממוחשב ואם יש מסר אשר אינו תואם את הדפוס הנקבע כחשוד- הוא אינו זוכה לתשומת לב.


וויסבורד חשף את השימוש של הממשלה האיראנית בחברת שירותי אינטרנט אמריקאית וכיום מתנהלת נגד החברה חקירה באשמת הפרת האיסור של אזרחי ארצות הברית לקיים קשרים כלכליים עם איראן. החברה סיפקה גם, ככל הנראה, שירותי אינטרנט לשלושה אתרי ג'יהאד פלשתיני איסלאמי ,למגזין חדשות של חמאס, לשני אתרים של חמאס ולשני אתרים של אל – קעידה. וויסבורד גילה כי גם "גוגל" נותן שירותים לאתרי טרור איסלאמי קיצוני.

וייסבורד מאוים רבות ע"י הארגונים האיסלאמיים אשר את אתריהם הוא סוגר. הוא מתייחס לאיומים ברצינות, אך מסרב להוריד את אתרו מן הרשת וממשיך ללחום באתרי הטרור בעוז.